Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski - Krzywda 7. w U23
29 sie 2016
W dniach 27-28 sierpnia w Wysowej Zdroju odbyły się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski.

#elita/orlik 

Wyjątkowo w tym roku wyścig elity mężczyzn i orlików rozpoczynał zmagania podczas GSMP. Dla zawodników przygotowano trasę o długości 150 kilometrów. Składała się ona z 5 rund z dwoma podjazdami oraz odcinkiem dojazdowym do mety, na którym również nie zabrakło podjazdów. Jak się okazało decydujący odjazd uformował się już w początkowej fazie rywalizacji. Od peletonu odjechało 8 zawodników, a ostatecznie zostało ich 7. W pewnym momencie grupa ta miała 6-minutową przewagę nad peletonem. Brak zdecydowania z tyłu działał tylko na korzyść uciekinierów, którzy ostatecznie dotarli na metę przed grupą zasadniczą. W elicie po koszulkę z orłem sięgnął Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) przed Kamilem Zielińskim (Domin Sport) i Michałem Podlaskim (Verva Activejet).

Wśród młodzieżowców najszybszy był Stanisław Aniołkowski (Verva ActiveJet), który pokonał Alana Banaszka (CCC Sprandi Polkowice) i Patryka Góreckiego (KS Pogoń Mostostal Puławy). Najlepiej z naszych na tak trudnej trasie poradził sobie Patryk Krzywda, sklasyfikowany na 33. miejscu w open i na 7. w orlikach. Drugim zawodnikiem, który ukończył zmagania był Marcin Karbowy - 38. miejsce open i 11. w swojej kategorii wiekowej. 

 

Orlik:

1. Stanisław Aniołkowski (Verva ActiveJet)

2. Alan Banaszek ( CCC Sprandi Polkowice) 

3. Patryk Górecki (KS Pogoń Mostostal Puławy)

7. Patryk Krzywda 

11. Marcin Karbowy 

DNF Patryk Wewiór 

DNF Wojtek Sykała 

 

#Junior

W juniorach również już w początkowej fazie wyścigu uformowała się ucieczka. Do uciekających po solowych akcjach dojechało jeszcze dwóch zawodników: Jakub Jąkała(KS Sokół Kęt) oraz Piotr Pękala ( KS Pogoń Mostostal Puławy). Jak się późnej okazało obaj znaleźli się w wyselekcjonowanej czwórce, która walczyła o medale. Razem z nimi byli jeszcze Maciejuk i Bystrzycki. Najszybszy z całej czwórki okazał się Piotr Pękala, finiszując przed Filipem Maciejukiem (KS Pogoń Mostostal Puławy) i Wojciechem Bystrzyckim (UKS Mróz Jedynka Kórnik). Niestety żaden z naszych zawodników nie ukończył wyścigu.

 

#Junior młodszy 

W rywalizacji juniorów młodszych walka o złoto także rozegrała się między czwórką zawodników. Po przejechaniu 75 kilometrów na mecie najszybszy okazał się Karol Wawrzyniak ( UKS Copernicus SMS Toruń) przed Filipem Prokopyszynem (LKS Trasa Zielona Góra i Wiktorem Richterem (UKS Koźminianka Koźminek)

 

1. Karol Wawrzyniak ( UKS Copernicus SMS Toruń)

2. Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra) 

3. Wiktor Richter (UKS Koźminianka Koźminek)

71. Cezary Kwiatek

72. Kacper Żygadło

79. Jakub Śmieszek

81. Kajetan Sztuba

  

Pełne wyniki : 

*elita/orlik 

—> http://e-zawody.pl/public/wyniki/2016/2016-08-27-eo.pdf

 *junior 

—>http://cf.rowery.me/wp-content/uploads/2016/08/gmp2016-junior.pdf

 *junior młodszy

—> http://cf.rowery.me/wp-content/uploads/2016/08/gmp2016-juniorm%C5%82odszy.pdf

 

photo: Magda Tkacz 

pozostałe wiadomości