Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Torowe Mistrzostwa Polski Elity - Tarnovia z 12 medalami !!!
5 wrz 2016
W dniach 31 sierpnia - 4 września w Pruszkowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym elity. Świetnie spisali się zawodnicy i zawodniczki klubu Tarnovia, zdobywając aż 12 krążków.

Pierwszego dnia wyłoniono mistrzów kraju w sprintach drużynowych oraz w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Już pierwszego dnia nasi zawodnicy pokazali, że stać ich na wiele, ponieważ cała ekipa na koniec dnia zmieniła barwy i każdy z nich wszedł w posiadanie koszulki mistrza kraju. 

Złoto w sprincie drużynowym zdobyły Julita Jagodzińska i Jagoda Garczarek, natomiast medal z najcenniejszego kruszcu w wyścigu drużynowym na dochodzenie zdobyli Wojtek Sykała, Borys Korczyński, Adrian Mrówka i Tobiasz Pawlak. 

Drugiego dnia na podium ponownie stanęła Jagodzińska, tym razem nie mając sobie równych w sprincie indywidualnym. Nasi zawodnicy mierzyli się też w scratchu, w którym najlepiej spisał się Wojtek Sykała (7. miejsce), natomiast Julita zakończyła zmagania na 12. miejscu.

Trzeciego dnia dziewczyny walczyły w kolejnej konkurencji szybkościowej - keirinie. Julita także i w tych zmagnaiach nie miała sobie równych i wywalczyła trzecią już koszulkę mistrzyni kraju. Zaraz za nią, ze srebrnym medalem, rywalizację ukończył Jagoda. Tobiasz, który jako jedyny z chłopaków pozostał tego dnia na torze, wystartował w wyścigu punktowym, w którym zajął 10. miejsce oraz w wyścigu eliminacyjnym, który ukończył na 7. pozycji. 

Czwartego dnia o kolejne medale walczyła Julita, zdobywając srebro w wyścigu na 500 m. Ostatniego dnia zmagań na torze nasi zawodnicy wystartowali jeszcze w konkurencji madison, w której zarówno Tobiasz jadący w parze z Pawłem Zaleśnym (KTK Kalisz) jak i Julita, jadąca z Weroniką Jankiewicz (Grupa Kolarska Planet X BOGO Szczecin) zajęli bardzo dobre 3. miejsca.

Podsumowując, zawodnicy Tarnovii 12 razy stawali na podium Torowych Mistrzostw Polski, z czego 8-krotnie znaleźli się na najwyższym stopniu podium. Dwa razy zdobywali srebro i dwa razy brąz. Z największą liczbą medali do domu wraca nasza zdolna Julita, która do swojej kolekcji dołożyła 3 koszulki mistrzyni Polski, jeden srebrny i jeden brązowy medal.

 

 

Julita - 3x - złoto 1x - srebro 1x -brąz 

Jagoda - 1x- złoto 1x - srebro 

Tobiasz - 1x - złoto 1x- brąz 

Wojtek - 1x złoto 

Borys - 1x złoto 

Adrian - 1x złoto 

 

Pełne wyniki : 

I dzień 

sprint drużynowy (K)

wyścig drużynowy (M) 

II dzień

sprint indywidualny (K) 

scratch (M) 

scratch (K)

III dzień

keirin (K)  

wyścig punktowy (M) 

wyścig eliminacyjny (M)

IV dzień 

500m. (K)

V dzień 

madison (M) 

madison (K)

 

pozostałe wiadomości