Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodziczek i młodzików - Żerków
7 wrz 2016
W ostatni weekend w Żerkowie (woj. wielkopolskie) odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodziczek i młodzików w kolarstwie szosowym. Była to najważniejsza impreza dla młodych podopiecznych.

W sobotę rano rywalizowali oni w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 5 kilometrów. Wśród młodziczek Anna Mąkowska była 21., a na tej samej pozycji ukończył najlepszy z naszych młodzików Piotr Matuszak.

41. Jakub Pałczyński

Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych młodzi zawodnicy stanęli do waliki w jeździe parami. Dystans jaki mieli do pokonania to 10 kilometrów. Pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy KKS Gostyń, na drugim KTK Kalisz, a podium zamknęli zawodnicy z Baszty Golczewo. Nasi zawodnicy zajęli miejsca 12. (Piotr Matuszak i Piotr Ludwicki), 15. (Michał Kałmucki i Bartosz Kempiak), a 21. miejsce (Jakub Pałczyński i Jan Stengert).

W niedzielę rywalizowano na trasie startu wspólnego. Dla młodziczek przygotowano dystans 22 kilometrów, natomiast młodzicy zmierzyli się z trasą o długości 33 kilometrów. Ania wśród młodziczek minęła linię mety jako 14. Wśród młodzików natomiast najlepiej pojechał Piotr Ludwicki, zajmując 19. miejsce.

2. Michał Kalinowski (LKS Baszta Golczewo)