Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

58.Ogólnopolski Mały Wyścig
1 cze 2017
Wyścig ten rozgrywany w terminie 27-28 maja to trzy dni zmagań dla młodzików - nie lada wyzwanie

W sobotę o 18:00 zawodnicy rozpoczęli rywalizację w Jankowicach(gmina Tarnowo Podgórne). Start i meta usytuowana była przy Imperial Tabacco Polska SA. Wyznaczona została trasa o długości 39 kilometrów (10x3,9 km). Odrywając się od grupy najlepszy na tym etapie okazał się Rykowski Łukasz (KKS Ciechanów), drugi na mecie zameldował się Wiśniewicz Piotr (KKS Gostyń), a na najniższym stopniu podium stanął Kot Julian (NOSIR BDC).

Niedzielne zmagania rozpoczęły się od jazdy indywidualnej na czas. Równo 4,2 kilometry do pokonania na Torze Poznań. Tutaj najlepiej spisał się Kacper Gieryk (Stal Grudziądz) z czasem - 5,27. Drugi był Julian Kot (5,40), trzeci Tomasz Grzesiak LUKS Trójka z czasem 5,42. Najlepszym z zawodników Tarnovii okazał się Piiotr Matuszak - 16.miejsce.Jeszcze tego samego dnia o 14:30 zawodnicy pojawili się kolejny raz na lini startu. Tym razem - kryterium. Do pokonania 25,4 kilometra (6x4,2 km) również na Torze Poznań. Po finiszu z peletonu wygrał drugi raz już tego dnia Kacper Gieryk (Stal Grudziądz), drugie i trzecie miejsce padło łupem Juliana Kota(NOSIR BDC) i Jacka Fecaka(CKKS Chrabąszcze).

W klasyfikacji generalnej wygrywa Łukasz Rykowski ( KKS Ciechanów) od samego początku nie dając się rywalom. Drugie miejsce trafiło do Kacpra Gieryka( Stal Grudziądz), który w niedzielne nie miał sobie równych. Na trzeci miejscu zakończył Julian Kot (NOSIR BDC)