Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Za nami Górskie Szosowe mistrzostwa Polski!
31 sie 2017
W weekend sierpnia w Wysowej Zdrój zostały rozegrane Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Już drugi rok z rzędu impreza ta gościła w Małopolsce.

Zawody rozegrane zostały na rundzie wokół Jeziora Klimkowskiego. Zawodnicy ścigali się na 25 - kilometrowej rundzie (Uście Gorlickie - Klimkówka - Łosie - Bielanka - Leszczyny - Kunkowa - Uście Gorlickie), z której do mety pozostawało jeszcze 25 kilometrów dojazdu.

Jako pierwsi na trasę ruszyli zawodnicy elit/orlika. Do pokonania mieli oni 150 kilometrów. Na 82 kolarzy, którzy stanęli na starcie do mety udało się dotrzeć zaledwie 29. Walka o zwycięstwo rozegrała się między trójką uciekających zawodników, a najlepszym z nich okazał się Mateusz Taciak (CCC Sprandii Polkowice). Zaraz za nim na mecie pojawił się Adam Stachowiak (Voster Team) oraz Emanuel Piaskowy (team Hurom). Wśród orlików najlepszy okazał się Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Głogów), który pokonał Kamila Małeckiego ( CCC Sprandii Polkowice) i Stanisława Aniołkowskiego (Team Hurom). Tylko jednemu zawodnikowi z naszego teamu udało się dojechać do mety i był nim Marcin Karbowy, który zakończył zmagania na 21.miejscu open i 6.miejscu w kategorii młodzieżowej.

W kategorii junior gdzie zawodnicy mieli do pokonania 100 kilometrów zmagania ukończyło dwóch naszych zawodników. Adam Sieradzki na 78.miejscu, a zaraz za nim na 79. miejscu zakończył Cezary Kwiatek.