Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

62 Międzynarodowy Wyścig Orlików Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej - podium dla Bystrzykiego
6 cze 2018
62 Międzynarodowy Wyścig Orlików Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. W 5-etapowym wyścigu wystartowało 78 kolarzy w kategorii orlik i junior, a rywalizacja toczyła się na trasach w okolicach Zamościa.
Pierwszy etap tego wyścigu był także Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS dla orlików, podobnie jak etap trzeci, czyli jazda indywidualna na czas na dystansie 19 kilometrów, z którą świetnie poradzili sobie nasi zawodnicy. 2. miejsce zajął Mateusz Kostański, a na 3. pozycji uplasował się Wojciech Bystrzycki.
W etapach sprinterskich wysokie lokaty zajął Dawid Burczak, który zakończył 2. etap na 2. pozycji i zajął 4. miejsce w ostatnim 5. etapie.
Reprezentanci KK Tarnovia byli aktywni w trakcie całego wyścigu, co przełożyło się na wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej. 3. miejsce zajął Wojciech Bystrzycki, 9. był Mateusz Kostański, na 12. pozycji uplasował się Mikołaj Sójka, a na 16. Kamil Kordus.
Równa jazda podopiecznych Piotra Brońskiego zaowocowała 2. miejscem KK Tarnovia w klasyfikacji drużynowej