Udane starty na Dolnym Śląsku i w Chrzypsku Wielkim
18 cze 2018
Za nami zmagania na Dolnym Śląsku oraz Puchar Polski w Chrzypsku Wielkim.

Grand Prix Dolina Baryczy - Żmigród 16.06

Za nami wyścigi z serii UCI, które odbyły się w weekend na Dolnym Śląsku. W pierwszym dniu nasi zawodnicy świetnie spisali się na trasie w Żmigrodzie. Dawid Burczak okazał się najlepszy w kategorii młodzieżowej, a Mateusz Kostański był 3. W kategorii open zawodnicy Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne zostali sklasyfikowani na 11. i 14. miejscu.

Grand Prix Dolina Baryczy - Milicz 17.06

W drugiej odsłonie zmagań serii UCI (wyścigi punktowane Międzynarodowej Unii Kolarskiej) w Miliczu najlepiej wypadł Wojciech Bystrzycki, który zajął 35. miejsce w kategorii open i uplasował się w TOP10 wśród orlików.

Puchar Polski Chrzypsko Wielkie.

W dniach 16-17 czerwca Klub Kolarski Tarnovia i OSiR Tarnowo Podgórne byli współorganizatorami Pucharu Polski w kategorii junior i junior młodszy kobiet i mężczyzn w Chrzypsku Wielkim. Zawody były zarazem 10. memoriałem Tomasza Jakubowskiego, a na stracie stanęło blisko 300 zawodników z całego kraju, w tym 9-cio osobowa ekipa KK Tarnovia.

W sobotę w jeździe indywidualnej na czas Jakub Śmieszek zajął 5. miejsce, a 8. był Kajetan Sztuba.

Dzień później w wyścigu ze startu wspólnego wśród juniorów na 2. pozycji finiszował Jakub śmieszek, a na 7. Kajetan Sztuba. Z kolei  w rywalizacji juniorów młodszych na 5. pozycji uplasował się Bartłomiej Kwiatkowski.