Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Złoto na torze !
24 lip 2020
Podczas odbywających się w dniach 21/23/07 młodzieżowych mistrzostwach Polski zdobyliśmy 5 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

To łączny dorobek zawodników Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym.

W pierwszym dniu zmagań na welodromie w Pruszkowie podopieczni trenera Piotra Brońskiego zdobyli 2 medale. Nasi młodzieżowcy w składzie Filip Prokopyszyn, Szymon Potasznik, Wojciech Bystrzycki i Mateusz Kostański zajęli 2. miejsce w wyścigu drużynowym na dochodzenie przegrywając w finale z ekipą GKS-u Cartusia o zaledwie 1 sekundę. Panowie zdobyli też brąz w sprincie drużynowym startując w składzie Filip Prokopyszyn, Łukasz Kowal, Szymon Potasznik.

Dzień później Filip Prokopyszyn i Szymon Potasznik świetnie rozegrali rywalizację w omnium. Pierwszy z nich został mistrzem Polski, drugi stanął na najniższym stopniu podium. Wśród kobiet w rywalizacji w omnium na starcie stanęła Aleksandra Tołomanow zajmując bardzo dobre 4.miejsce.
Jeszcze tego samego dnia na 4.miejscu ukończyła wyścig w keirinie. Natomiast nasz sprinter Łukasz Kowal w sprintach zajął 5.miejsce.

Trzeci dzień i ten sam duet wystąpił w roli głównej w madisonie zdobywając drugi złoty medal dla Tarnovii podczas mistrzostw. Aleksandra Tołomanow w sprintach wywalczyła 6.miejsce, a na sam koniech mistrzostw Łukasz Kowal w keirinie zakończył na 6.miejscu.