Aktualności

Podsumowanie sezonu kolarskiego 2016
14 gru 2016
W sobotę, 3 grudnia, w restauracji „Estella” w Baranowie odbyło się oficjalne podsumowanie sezonu kolarskiego klubu Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Rok 2016 był kolejnym sezonem, w którym nasz klub odnotował wiele znaczących wyników. Najwięcej sukcesów na swoim koncie ponownie zapisała Julita Jagodzińska, która w kategorii młodzieżowej zdobyła brązowy medal Torowych Mistrzostw Europy w sprincie drużynowym oraz zajęła 4. miejsce w keirinie. Podczas mistrzostw Polski na torze, w kategorii elity, wywalczyła trzy złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy, a w kategorii młodzieżowej jeden złoty i dwa srebrne.

Najlepszym zawodnikiem klubu został Krystian Ruta, który w kategorii juniorskiej zdobył srebrny medal Torowych Mistrzostw Europy, a także zajął 4. miejsce podczas Torowych Mistrzostw Świata w sprincie drużynowym. Poza nimi medale mistrzostw Polski zdobyli także inni nasi zawodnicy. Jagoda Garczarek podczas Torowych Mistrzostw Polski wywalczyła złoto i srebro w elicie oraz srebro w kategorii do lat 23. Wśród młodzieżowców najwięcej medali zdobył Tobiasz Pawlak – na szosie w wyścigu drużynowym na czas zapisał brązowy medal w elicie i srebro w kategorii młodzieżowej, wywalczył również złoto i brąz na torze w kategorii elity i taki sam zestaw w kategorii młodzieżowej.

Julita Jagodzińska

Trzema medalami mogą pochwalić się Wojciech Sykała, Borys Korczyński i Patryk Krzywda, którzy podczas drużynowych mistrzostw Polski na szosie również zdobyli srebro wśród orlików i brąz w elicie. Podczas Torowych Mistrzostw Polski wywalczyli również złoty medal w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Z dwoma medalami rok zakończył Adrian Mrówka. W kategorii juniorskiej wyróżnić można Marcela Musielaka, któremu udawało się stawać na podium Pucharów Polski oraz systematycznie meldować się w czołówce wyścigów etapowych.

Wśród juniorów młodszych wyróżnili się Jakub Śmieszek - zwycięzca Pucharów Polski na szosie, niejednokrotnie stający również na podium – oraz wielokrotnie meldujący się w czołówce Kacper Żygadło. W startach zagranicznych bardzo dobrze radził sobie Gracjan Szeląg, zajmując 3. miejsca w wyścigu Trofeo Tempestini Ledo oraz w Coppa in Fiera San Salvatore, a kibicom z rejonu dając powód do dumy powołaniem i startem w World Tourowym Tour de Pologne.

Naszą najmłodszą licencjonowaną kategorią są żacy, a w tym roku było ich siedmiu. Startowali oni w wyścigach torowych, szosowych i zawodach MTB, głównie z serii wyścigów Wielkopolskiej Próby Kolarskiej. Kilkukrotnie udało im się stanąć na podium i zameldować się w czołówce. W kategorii młodzik największy sukces osiągnęli Piotr Ludwicki, Piotr Matuszak, Bartek Kempiak i Michał Kałmucki, zajmując 3. miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na torze w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

W klasyfikacji ogólnopolskiej jako klub zajęliśmy 4. miejsce oraz drugie w województwie. We współzawodnictwie dzieci i młodzieży w roku 2016 zdobyliśmy 287 pkt. W tym też roku pożegnaliśmy naszego wychowanka Wojtka Sykałę, który podpisał kontrakt z grupą Wibatech Fuji, oraz Huberta Zellnera, który zakończył swoją karierę