Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Młodzieżowe mistrzostwa Polski - dobra jazda naszej drużyny
25 maj 2017
W dniach 20-22 maja odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w Pruszkowie.

Pierwszego dnia naszym zawodnikom udało się zdobyć 3 srebra w sprintach drużynowych. Julita Jagodzińska i Jagoda Garczarek w orliczkach, Tobiasz Pawlak, Adrian Mrówka, Borys Korczyński wśród orlików, natomiast juniorzy walczyli w składzie - Joachim Mąkowski, Krystian Ruta, Adam Sieradzki. 

Drugiego dnia po kolejne srebro sięgnęła Julita Jagodzińska w keirinie, a Jagoda zakończyła ten wyścig na 9. miejscu. W sprintach 8. miejsce zajął Krystian Ruta. 

 

   

  

Trzeciego dnia w keirinie tuż za podium uplasował się Krystian Ruta zajmując 4.miejsce, a Joachim Mąkowski był 8. W konkurencjach omnium walczyli nasi orlicy - Tobiasz Pawlak, Mikołaj Sójka, Paweł Zaleśny, Patryk Krzywda, Borys Korczyński. Najlepszy wynik uzyskał Tobiasz Pawlak, zajmując dobre 4. miejsce. Miejsce 11. zajął Paweł Zaleśny, 17. Patryk Krzywda, 19. Borys Korczyński. Na dobre zakończenie w sprincie Julita Jagodzińska założyła koszulkę mistrzyni Polski, a całe mistrzostwa kończy z 3 medalami na swoim koncie. 

  

pozostałe wiadomości