Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Weekendowe klasyki!
22 sie 2017
W sobotę 19 sierpnia odbyła się kolejna z jednodniówek, która jest wpisana do kalendarza UCI Europe Tour (kat.1.2).

W sobotę 19 sierpnia odbyła się kolejna z jednodniówek, która jest wpisana do kalendarza UCI Europe Tour (kat.1.2). Międzynarodowy wyścig kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Kolarze do pokonania mieli 174 kilometry na trasie, która zapętlała się wokół Wysokiego Mazowieckiego gdzie znajdował się zarówno start jak i meta wyścigu. Przez większą część wyścigu na czele utrzymywała się ucieczka - peleton zdołał ich dogonić przed wjazdem na ostatni kilometr. Na kresce najszybszy okazał się Alois Kankovsky, który wyprzedził Eryka Latonia (Team Hurom) i Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech 7R Fuji). Najlepszym z naszych zawodników był Tobiasz Pawlak, który linię mety minął na 10.miejscu.  

1. Alois Kankovsky Elkov Author 

2. Eryk Latoń ( Team Hurom) 

3. Sylwester Janiszewski ( Wibatech 7R Fuji) 

10. Tobiasz Pawlak 

24. Patryk Krzywda

64. Mikołaj Sójka 

69. Marcin Karbowy

 

Następnego dnia kolejny klasyk - również wpisany do kalendarza UCI Europe Tour - Szlakiem Wielkich Jezior. Start i metę wyznaczono w Czyżewie, a kolarze do pokonanie mieli siedem 24-kilometrowych rund - dawało to łącznie 167 kilometrów do pokonania. Przewrotnie do dnia poprzedniego - dzisiaj kto znalazł się w ucieczce miał szansę walczyć o zwycięstwo. W finałowej rozgrywce najlepszy okazał się Mateusz Komar. Jednak po protestach ekipy Wibatech 7r Fuji - Komar miał na ostatnich 200 metrach zmienić swój tor jazdy zajeżdżając drogę innemu zawodnikowi. Sędziowie przeanalizowali sytuację i uznali błąd Komara tym samym po zwycięstwo sięgnął Marek Rutkiewicz (Wibatech 7r Fuji). 

 

1. Marek Rutkiewic (Wibatech 7R FUji) 

2. Andris Vosekalns

3. Josef Cerny (Elkov Author) 

Tego wyścigu nie ukończył żaden z naszych zawodników. 

 

photo: Mazovia Team  

 

pozostałe wiadomości