Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Podsumowanie medalowe KK Tarnovia 2017
7 gru 2017
Sezon 2017 był kolejnym rokiem, w którym nasz klub pokazał się z dobrej strony, a nasi zawodnicy wielokrotnie stawali na podium najważniejszych imprez w kraju i zagranicą.

Pierwszymi znaczącymi zawodami dla naszego kluby był Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze, odbywające się w drugiej połowie maja na pruszkowskim welodromie. Nasi zawodnicy wrócili stamtąd z pięcioma medalami. W sprintach drużynowych zdobyliśmy trzy razy srebro – w kategorii orliczek – Julita Jagodzińska i Jagoda Garczarek – wśród orlików Tobiasz Pawlak, Adrian Mrówka i Borys Korczyński, a wśród juniorów Joachim Mąkowski, Krystian Ruta i Adam Sieradzki. Do tego dwa indywidualne krążki dołożyła Julita Jagodzińska, zdobywając srebro w keirinie oraz złoto w sprincie. 

 

    

Najważniejszą imprezą pierwszej części sezonu dla naszych zawodników i zawodniczek były mistrzostwa Polski na szosie, które w tym roku odbyły się na północy Polski. Tam przy wsparciu całej drużyny i pięknej walce na finiszu po brązowy medal wśród orlików sięgnął Tobiasz Pawlak. Końcówkę tych zmagań nasz trzeci zawodnik w kraju opisywał tak: 

                

„Na śliskich zakrętach ulic Gdyni ucieczka się rozerwała i Patryk [Krzywda] został w drugiej części, wtedy Marcin [Karbowy] wziął na swoje barki odpowiedzialność za pogoń ucieczki. Wykonał świetną pracę, doganiając prawie wszystkich uciekinierów. Ostatni zakręt, wjazd na kostkę, 350 metrów do mety i ruszyłem, nie było na co czekać, ponieważ Marcin był już mocno "wyjechany", a z tyłu czułem oddech innych zawodników. 300 metrów, 200 metrów, na 100 metrów do kreski czułem się jak na torze na ostatniej rundzie na 1 km (kto jechał ten wie). Długa droga, ale w końcu przeciąłem linie mety jako trzeci. Zmęczony, ale bardzo szczęśliwy. Wielki sukces dla mnie i dla całego klubu.”

 

W połowie lipca jeden z naszych zawodników – Krystian Ruta – został z kolei powołany na mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców, które odbywały się w Anadii (Portugalia). Krystian wrócił stamtąd ze srebrnym medalem, który zdobył razem ze swoimi kolegami w sprincie drużynowym, bijąc tym samym rekord Polski.

                  

Podsumowaniem całego sezonu były mistrzostwa Polski dwójek i drużyn, odbywające się pod Kaliszem. Nasi orlicy w składzie Tobiasz Pawlak, Mikołaj Sójka, Marcin Karbowy i Patryk Krzywda dali z siebie wszystko i, podobnie jak rok temu, zajęli 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej i trzecie w wyścigu elity, ulegając tylko zawodnikom ekipy CCC Sprandi Polkowice. Naszej drużynie juniorów dopisało trochę mniej szczęścia i zawody zakończyli na 4. miejscu. 

            

Torowym podsumowaniem sezonu były mistrzostwa Polski elity. Orlicy w składzie Tobiasz Pawlak, Marcin Karbowy, Mikołaj Sójka, i Adrian Mrówka obronili tytuł mistrzów Polski elity, pokonując w finale wyścigu drużynowego na dochodzenie klub GKS Cartusia Kartuzy i  notując rezultat 4:14. Tobiasz zdobył również brąz w scratchu, a Julita Jagodzińska obroniła tytuły mistrzyni Polski elity w konkurencjach sprint indywidualny i keirin.

W sezonie 2017 swoją przygodę z kolarstwem zakończyli : Norbert Śmieszek, Joachim Mąkowski, Kacper Żygadło, Borys Korczyński, Paweł Zaleśny, Jagoda Garczarek. 

Natomiast nasi orlicy przechodzą do elity : Tobiasz Pawlak,Patryk Krzywda nie określili jeszcze swoich planów natomiast Marcin Karbowy i Gracjan Szeląg przenoszą się do Francji - Guidon Chalettois.

               

 

pozostałe wiadomości