Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

4.miejsce Burczaka w Ślężańskim Mnichu
9 kwi 2018
Sezon w Polsce możemy uznać za otwarty. 31. Memoriale Romana Ręgorowicza - "Ślężańskim Mnichu" - to wyścig, który tradycyjnie rozpoczyna sezon kolarski w Polsce.

Zmagania toczyły się na 18 kilometrowej rundzie w okolicach Sobótki. Wyścig juniorów liczył 72 kilometry (4 rundy), juniorów młodszych 54 kilometry (3 rundy), a juniorki młodsze, młodzicy i młodziczki rywalizowali na dystansie 18 kilometrów (1 runda). Elita mężczyzn i orlicy do pokonania mieli 7 rund, czyli 126 kilometrów.

O godzinie 10:00 jako pierwsi zmagania rozpoczęli juniorzy młodsi, dla których przygotowano trzy rundy. Bartłomiej Kwiatkowski z naszego klubu zmagania zakończył na 36.miejscu. 

 O godzinie 12:00 przyszła czas na juniorów. Najlepszym z naszych na tegorocznej trasie w Sobótce okazał się Kajetan Sztuba, który linię mety minął na bardo dobrym 8.miejscu. Jakub Jackowski był 53, a Jakub Śmieszek 76. 

 

Zaraz za juniorami na trasę wyjechali młodzicy, mieli oni do pokonania jedną rundę. W top 10 znalazł się Kevin Kabaciński, któremu do zwycięzcy zabrakło zaledwie 6 sekund. Jan Kaczmarek zajął 31.miejsce, Hubert Budziewski był 42, a zaraz za nim zakończył Krzysztof Walczak na 43.miejscu. 

O godzinie 14:00 rozpoczęły się najważniejsze zmagania tego dnia, ponieważ na trasę wyjechała elita mężczyzn i orlicy. Na czwartym okrążeniu sformowała się ucieczka dnia, a na czele znalazło się trzech kolarzy, których goniła kolejna trójka. Peleton w tym momencie notował ponad 4 minuty straty do uciekających. Praca zawodników CCC Sprandi Polkowice i Wibatech Merx 7R doprowadziła do złapania  grupki na ostatnich kilometrach. Wtedy w grze pozostawało trzech zawodników CCC Sprandi oraz Michał Podlaski (Voster Uniwheels). Po trzecie zwycięstwo z rzędu w Ślężańskim Mnichu sięgnął Paweł Franczak (CCC Sprandii Polkowice)  W tej ciężkiej walce bardzo dobrze poradził sobie nasz Dawid Burczak, który zajął 4.miejsce w orlikach (27. miejsce elita). 

Wyniki Elita mężczyzn/ U23 

1. Paweł Franczak (CCC Sprandi Polkowice) 

2. Frantisek SISR (CCC Sprandi Polkowice) 

3.Michał Podlaski (Voster Uniwheels) 

....

27. Dawid Burczak (4. miejsce U23) 

45. Mateusz Kostański (19. miejsce U23) 

48. Wojciech Bystrzycki (21. miejsce U23) 

64. Jan Łamaszewski (28. miejsce U23) 

73. Mikołaj Sójka ( 33. miejsce U23) 

 

photo : młoda photography 

 

pozostałe wiadomości