Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Podsumowanie sezonu kolarskiego 2018
8 gru 2018
Sezon 2018 był kolejnym, w którym nasz klub pokazał się z dobrej strony, a nasi zawodnicy wielokrotnie stawali na podium najważniejszych imprez w kraju i za jego granicami.

Jak co roku pierwszym ważnym sprawdzianem dla zawodników naszego klubu były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze, odbywające się w połowie maja na pruszkowskim welodromie. Tak jak przed rokiem, nasi zawodnicy wrócili stamtąd z pięcioma medalami w kieszeni. W sprintach drużynowych udało nam się zdobyć jeden złoty i jeden srebrny medal – w kategorii orliczek Julita Jagodzińska i Aleksandra Tołomanow zdobyły złoto, a wśród orlików – Łukasz Kowal, Dawid Burczak, Wojciech Bystrzycki i Krystian Ruta wywalczyli srebro. Do tego trzy indywidualne krążki dołożyli Julita Jagodzińska – złoto w sprincie indywidualnym – oraz Aleksandra Tołomanow – brąz w sprincie indywidualnym i srebro w keirinie.

 

Kolejnym ważnym wydarzeniem w tym sezonie były mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców w kolarstwie torowym, rozgrywane w szwajcarskim Aigle. To właśnie tam Julita Jagodzińska wraz z Marleną Karwacką (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) pokonały w finale Włoszki i zdobyły mistrzostwo Europy w sprincie drużynowym. Drugi medal podczas tych mistrzostw dołożyła na zakończenie Aleksandra Tołomanow – zdobywając brąz w keirinie.

   

Podsumowaniem szosowego sezonu były mistrzostwa Polski dwójek i drużyn, odbywające się w tym w roku w Golczewie. Nasi orlicy w składzie Mateusz Kostański, Dawid Burczak, Jan Łamaszewski, Wojciech Bystrzycki pokazali na co ich stać i po raz kolejny z rzędu nasz klub zajął 2. miejsce w kategorii U23 i trzecie w wyścigu elity. Nasi juniorzy w dwójkach mieli trochę mniej szczęścia i zawody zakończyli na 7. miejscu. 

 

Torowym podsumowaniem jak co roku są Mistrzostwa Polski w kategorii elity. Nasze zawodniczki w składzie Julita Jagodzińska i Aleksandra Tołomanow zdobyły tytuł mistrzyń Polski w sprincie drużynowym. Ponadto Julita zdobyła podczas tej imprezy również dwa medale indywidualnie – brąz w sprincie indywidualnym oraz srebro w sprincie na 500 metrów. Aleksandra natomiast stanęła na najniższym stopniu podium w konkurencji keirin.

Podczas mistrzostw Polski LZS na pruszkowskim welodromie reprezentował nas Adrian Mrówka, zdobywając tam łącznie 3 medale – srebro w scratchu i dwa brązowe krążki: w wyścigu eliminacyjnym oraz w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

Bardzo dobrze w tym sezonie spisali się również nasi najmłodsi zawodnicy – Kevin Kabaciński oraz Jan Kaczmarek zajęli 3.miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – w szosowej rywalizacji par w jeździe na czas.

 

Zawodnikiem, który w tym roku zrobił największy progres okazał się Kevin Kabaciński kategoria młodzik. 

 

 

 

W tym roku zakończyli karierę: Krystian Ruta, Mikołaj Sójka, Jakub Śmieszek.

 

pozostałe wiadomości