Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Młodzieżowe mistrzostwa Polski - kolarstwo torowe 6 medali dla naszych
27 maj 2019
Bardzo dobry występ reprezentantów naszego klubu podczas młodzieżowych Mistrzostw Polski w w kolarstwie torowym rozegranych w weekend na welodromie w Pruszkowie. Nasi zawodnicy wywalczyli aż 6 medali, w tym 2 srebrne i 4 brązowe.
W roli głównej wystąpiła Aleksandra Tołomanow, która stawała na podium 3 razy. Ola razem z Julitą Jagodzińską wywalczyła srebro w sprincie drużynowym, była też 3. w sprintach indywidualnych i keirinie.

Srebrny medal w sprintach drużynowych wywalczyli również panowie w składzie Filip Prokopyszyn, Adrian  Mrówka, Łukasz Kowal i Wojciech Bystrzycki, a brązowe medale zdobyli Łukasz Kowal w sprintach indywidualnych oraz Adrian Mrówka i Filip Prokopyszyn w madisonie. Bardzo dobrze w madisonie poradził sobie nasz junior Kajetan Sztuba zajmując 4. miejsce tracąc niewiele punktów do podium.

W najbliższych tygodniach zawodnicy KK Tarnovia będą przygotowywać się do mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, które odbędą się w ostatni weekend czerwca w Ostródzie.