Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Kostański tuż za podium!
25 sie 2020
W dniach 20-23 sierpnia odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym! W czwartek na początek mistrzostw organizatorzy zaplanowali jazdę indywidualną na czas. Kolarze w kategorii open rywalizowali na lekko pofałdowanej trasie, która składała się z dwóch 22-kilometrowych rund ze startem i metą w Busku- Zdroju.

Niewiele zabrakło, żeby jeden z naszych zawodników stanął na najniższym stopniu podium. Zabrakło zaledwie 2 sekund, aby Mateusz Kostański pokonał Damiana Papierskiego z CCC Development Team. 

Koszulka mistrza Polski trafiła do Szymona Krawczyka z CCC Development Team, srebro do Filipa Maciejuka Leopard Pro Cycling, a brąz do Damiana Papierskiego CCC Development Team.

 

 

 

1. Szymon Krawczyk- CCC DEVELOPMENT TEAM 

2. Filip Maciejuk- LEOPARD PRO CYCLING

3. Damian Papierski -CCC DEVELOPMENT TEAM

4. Mateusz Kostański -KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE

….

10. Wojciech Bystrzycki 

17. Filip Prokopyszyn 

18. Jan Łamaszewski 

20. Szymon Potasznik

 

Po dwóch dniach przerwy przyszedł czas na wyścig ze startu wspólnego Elity i orlików (open)zaplanowany na godzinę 11:30 w niedziele - walka rozpoczęła się przy deszczowej aurze, ale z czasem wypogodziło się i rywalizację kolarze kończyli w pełnym słońcu. Organizatorzy przygotowali dla zawodników 8 rund. Runda, na której toczyły się zmagania, liczyła 24,4 kilometra, a na starcie stanęło 126 zawodników.

Wyścig miał dynamiczny przebieg, co wiązało się z wysokim tempem jazdy na wąskich i krętych drogach z kilkoma mniejszymi i większymi podjazdami. Wszystko to sprawiało, że peleton często rozciągał się i dzielił, by następnie łączyć się na nowo. 

Koszulka mistrza Polski trafiła do Stanisława Aniołkowskiego z CCC Development Team, a najlepiej  z naszych poradził sobie Mateusz Kostański kończąc wyścig na 43. miejscu open i 16. miejscu w kategorii młodzieżowej. 

   

 

Wyniki kategorii orlik  :

1. Szymon Krawczyk CCC DEVELOPMENT TEAM 

2. Paweł Szóstka WIBATECH MERX WRO 

3. Adam Kuś TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW 

….

16. Mateusz Kostański 

31. Jan Łamaszewski 

34. Wojciech Bystrzycki 

 

Chcielibyśmy również bardzo podziękować Gminie Tarnowo Podgórne za sfinansowanie tych Mistrzostw! Bez was by tego nie było <3 

 

 

Foto: Młoda photography/Agnieszka Małgorzata Torba 

pozostałe wiadomości