Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Srebrne mistrzostwa!
29 wrz 2020
Za nami mistrzostwa Polski w jeździe na czas - dwójek i drużyn w Godzieszach Wielkich, które odbyły się w ostatni weekend. Jak praktycznie co roku wyścig rozgrywany był po płaskich, dobrze wyasfaltowanych drogach.

W zależności od kategorii, różne były jedynie długości wyścigów – 8 km dla młodziczek, 14 km dla młodzików i juniorek młodszych, 20 km dla juniorów młodszych i juniorek oraz 29 km dla kategorii elity i młodzieżowca.

W sobotę w wyścigu dwójek równych sobie nie mieli Filip Maciejuk i Szymon Rekita wygrywający w kategorii elity.  Drugie miejsce zajęli Szymon Krawczyk - Szymon Tracz CCC Development Team, którzy zostali jednocześnie mistrzami Polski w kategorii młodzieżowej.

Drugie miejsce w U-23 zajęła nasza dwójka w składzie - Mateusz Kostański, Wojciech Bystrzycki.

Wyniki U-23 :

1. Szymon Krawczyk - Szymon Tracz CCC Development Team

2. Mateusz Kostański - Wojciech Bystrzycki KK Tarnovia

3. Jakub Soszka - Nikodem Grzenkowicz GKS Cartusia Kartuzy

Junior Młodszy :

11. miejsce  Kabaciński Kevin i Jan Kaczmarek

W ramach mistrzostw Polski rozgrywały się również zawody dla młodszych kategorii o Puchar Prezesa PZkol.

Młodzczki:

6. miejsce Gabriela Pustkowiak - Gabriela Nowakowska

Młodzicy :

6. miejsce Biłyk Antoni i Terlecki Szymon

10. miejsce Płonka Wojciech i Świadek Stanisław

Drugiego dnia mistrzostw Polski odbyła się jazda drużynowa na czas.

Najkrótszy dystans do pokonania mieli nasi najmłodsi - młodziczka 14 kilometrów, młodzik 2o km. Juniorzy młodsi 29 km, a elita i kategoria młodzieżowa 58 kilometrów.

Zakończyliśmy ten dzień z kolejnym srebrnym medalem w kategorii młodzieżowej, który wywalczyła drużyna w składzie : Mateusz Kostański, Szymon Potasznik, Wojciech Bystrzycki i Jan Łamaszewski.

1. Szymon Krawczyk, Szymon Tracz, Michał Gałka, Kacper Walkowiak CCC Development Team

2. Mateusz Kostański, Szymon Potasznik, Wojciech Bystrzycki i Jan Łamaszewski KK Tarnovia

3. Adam Kuś, Piotr Mierzyński, Damian Bieniek, Marcin Zarębski TC Chrobry Scott Głogów

Junior młodszy :

15. miejce Kabacinski Kevin, Kaczmarek Jan, Piechowiak Jan, Walczak Krzysztof

W ramach mistrzostw Polski o Puchar Prezesa PZKol walczyli nasi młodzicy, którym udało się wywalczyć złoty medal,a jechali oni w składzie : Szymon Terlecki, Antoni Biłyk, Stanisław Świadek, Wojciech Płonka!