Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Mistrzostwa Polski Elity w kolarstwie torowym!
27 paź 2020
W dniach 20-23/10 na torze w Pruszkowie nasi zawodnicy walczyli o medale w Mistrzostwach Polski Elity w kolarstwie torowy, podczas których 5 medali (2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe) zdobył Filip Prokopyszyn.

Na początek Filip wywalczył srebro w wyścigu scratch w kategorii U-23 przegrywając tylko z Szymonem Krawczykiem (CCC Development) co dało mu 4. miejsce w elicie, stanął też na podium w wyścigu indywidualnym na 4 kilometry, w którym zajął 3. miejsce.

Aleksandra Tołomanow zajęła 11. miejsce w elicie i 6. miejsce w kategorii U23 w konkurencji scratch.

W kolejnym dniu Filip został podwójnym mistrzem Polski, zarówno w elicie jak i wśród młodzieżowców w wyścigu eliminacyjnym, tym samym broniąc tytułu z zeszłego roku.

Na zakończenie mistrzostw Filip powiększył jeszcze swój dorobek medalowy o brąz w omnium, a Aleksandra Tołomanow zajęła 9. miejsce również w tej konkurencji. Natomiast Łukasz Kowal zajął 4. miejsce w kategorii młodzieżowej na 1 kilometr.