Tarnovia Tarnowo Podgórne

Aktualności

Kostański mistrzem Polski !
21 cze 2021
Mateusz Kostański zdobywa 2 medale szosowych mistrzostw Polski w kategorii młodzieżowej

Został on mistrzem kraju w kategorii młodzieżowców (U-23) w wyścigu ze startu wspólnego. Trasa ze startem i metą w Kartuzach liczyła 182 kilometry, a lider naszego zespołu świetnie rozegrał wyścig wyprzedzając o 20 sekund drugiego Marcina Zarębskiego (TS Chrobry Scott Głogów).

• Było ciężko, ale byłem dumny, że tylko ja z Zarębskim daliśmy radę utrzymać tempo elity. Kolarze wykruszali się z tej czołówki, a my się z Marcinem cały czas się trzymaliśmy. Kolarze Mazowsza, Vostera i ci pojedyńczy z zagranicznych ekip cały czas skakali, nie było ani chwili spokoju. My, orlicy, czekaliśmy na finisz. Nie angażowaliśmy się w te odjazdy - podsumował Mateusz.

Brązowy medal padł łupem Karola Wawrzyniaka (KS Mostostal Puławy), a o sporym pechu może mówić kolejny zawodnik KK Tarnovia Adam Kuś, który finiszował na 4. miejscu przegrywając podium o zaledwie centymetr.

62. Szymon Potasznik

Złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego był drugim podium Mateusza Kostańskiego w tych mistrzostwach, ponieważ kilka dni wcześniej nasz zawodnik był 3. w jeździe indywidualnej na czas.

• Zdecydowanie nastawiałem się na czasówkę, ten brązowy medal... musiałem hamować łzy na podium - zdradził po wyścigu.

46-kilometrową trasę szybciej pokonali Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling) i Damian Bieniek (TS Chrobry Scott Głogów), a 4. miejsce i tym razem zajął Adam Kuś (KK Tarnovia).